1- TS 149 NORMUNDA ELEKTRO GALVANİZ KAPLAMA

DKP saclar üzerinde kesme delme – kıvırma – kaynak işlemlerinden sonra iyonize yolla çinko kaplama işlemidir. Parlak ve pürüzsüz bir yüzey elde edilir. Kaplama kalınlığı 10 – 15 mikron mertebesinde olup, beyaz veya sarı renktedir. Nemsiz ve kuru atmosfer şartlarında kullanılır.

2- TS 822 NORMUNDA GALVANİZLİ SAC :

DKP saclar püskürtme yolu kaplanarak fabrikalarda kullanıma hazır halde stoklanır. Yüzeyi Beyaz renklerde ve parlaktır. Kaplama kalınlığı 15 – 20 mikron arasındadır. Nemsiz ve kuru atmosfer şartlarında kullanılmalıdır. Dış atmosfer şartlarında kullanılmaz.

3- TS 914 NORMUNDA SICAK DALDIRMA GALVANİZ :

DKP saclar üzerinde kesme delme – kıvırmak – kaynak işlemlerinden sonra, eriyik haldeki saf çinko metaline daldırma yolu ile işlem yapılarak elde edilen kaplama şeklidir. Mat ve hafif Pütürlü bir yüzey elde edilmesine karşın iç ve dış  atmosferler de, nemli yerlerde vazgeçilmez bir kaplama şeklidir. Kaplama kalınlığı 60 – 100 mikron seviyesindedir.

4- ELEKTRO STATİK BOYA :

İç mekânlarda dekoratif amaçla kullanılan bu tür malzemelerin işleminde RAL renkleri kullanılmakta olup elektrostatik toz boya yöntemi ile boyama yapılır. Epoksi boyalar daha çok iç mekânlarda, polyester boyalar ise dış mekânlarda tercih edilir

5- PASLANMAZ ÇELİK :

(304 veya 316 Krom – Nikel ) Malzemeden yapılan ürünler, hijyenin önem taşıdığı yiyecek – içecek endüstrisinde kullanılmaktadır.